Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Redzie – Dni Redy 2019

17-06-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

Tegoroczne obchody DNI MIASTA REDY  rozpoczęła, jak co roku, uroczysta sesja Rady Miejskiej, która miała miejsce w piątek, 14 czerwca, w auli szkoły Podstawowej nr 4.  Przybyło wielu znakomitych gości, w tym senator RP Kazimierz Kleina, poseł Kazimierz Plocke, marszałek pomorski Mieczysław Struk i przedstawiciele okolicznych samorządów. Gościliśmy także delegacje samorządów partnerskich, w tym samorządowców z Okręgu Wileńskiego z mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Marią Rekść na czele, delegację z Łowicza (głównie radnych tamtejszej  Młodzieżowej Rady Miejskiej pod opieką radnego Powiatu Łowickiego Krystiana Cipińskiego) oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Redy w Waldbronn Bożenę Arnold z zastępczynią,  Patrycją Diaz- Bone. Nie zabrakło przedstawicieli jednostek współpracujących, byłych redzkich samorządowców, Zasłużonych dla Miasta Redy, proboszczów redzkich parafii, dyrektorów redzkich szkół i innych placówek miejskich, przedstawicieli związków i stowarzyszeń działających na terenie Redy oraz miejscowych przedsiębiorców.

Po słowie wstępnym Burmistrza  Miasta Redy Krzysztofa Krzemińskiego głos zabrał Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, podkreślając dynamiczny rozwój miasta w ostatnich latach.

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej jest okazją do wyróżnień i podziękowań. W tym roku medalem „ZASŁUŻONY DLA MIASTA REDY” uhonorowano dwie osoby: Jerzego Koskę i Leszka Lewińskiego. Nagrodę Burmistrza Miasta Redy otrzymała Barbara Dyoniziak ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Ponadto Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz Miasta Redy wręczyli okolicznościowe statuetki osobom, które w ostatnim roku szczególnie zasłużyły się swoją pracą na rzecz naszego miasta. Są to pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Redzie: Anna Grablowska, Anna Szczukowska, Weronika Klemenska, Aleksandra Giebas i Dorota Żak. Redzcy przedsiębiorcy Stefan Styn i Ireneusz Melzer.  W dziedzinie sportu, kultury i działalności społecznej wyróżniono Mirosława Łuniewskiego, Sebastiana Wąsickiego i Michała Czapińskiego. Za działalność społeczną i promocyjną  – Mariolę Szreder, Marlenę Jasińską, Anetę Kujawczyk i Grażynę Tamas.

Nagrodę Młodzieżowej Rady Miejskiej „MŁODZIK” w tym roku otrzymał redzki Aquapark, nagrodę odebrał Adam Mierzejewski, dyrektor Aquaparku.

Po wystąpieniach zaproszonych gości, podsumowaniu i zamknięciu obrad sesji, zebrani wysłuchali krótkiego koncertu kameralnego Trio Operetta w składzie:

Karolina Klawitter – sopran, Magdalena Staniszewska – skrzypce, Aleksandra Furmańska – fortepian, które wykonało arię Adeli „Taki Pan jak Pan” z II aktu operetki Zemsta Nietoperza Johanna Straussa, arię Hanny „Wilio, o Wilio…” z II aktu operetki Wesoła wdówka Franza Lehara, arię Elizy „Przetańczyć całą noc” z I aktu Musicalu My Fair Lady Frederica Loewe i arię Sylwii „Czardasz, czardasz” z I aktu operetki Księżniczka czardasza Emmericha Kalmana.