Samorządowcy z Redy mistrzami powiatu!

25-03-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

24 marca 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Choczewie odbyły się XIX Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych pod patronatem Starosty Wejherowskiego Gabrieli Lisius. W zmaganiach uczestniczyło łącznie 7 drużyn: Choczewo (2 zespoły), Reda, Starostwo Powiatowe Wejherowo, Rumia, Wejherowo oraz Luzino. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Choczewo Wiesław Gębka, życząc zawodnikom zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu fair – play. Rozgrywki w grupach były bardzo zacięte, a walka o każdy punkt trwała do samego końca. Po ponad 6 godzinach zmagań zwycięstwo w zawodach przypadło drużynie z Redy, mającej w składzie 142 – krotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej Daniela Plińskiego, który od niedawna prowadzi w naszym mieście Akademię Piłki Siatkowej. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Starostwa Powiatowego, a trzecie miejsce reprezentacja Gminy Choczewo (II zespół). Kolejne miejsca przypadły zespołom z Choczewa (I zespół), Rumi, Luzina i Wejherowa. Po meczach przyszedł czas na nagrodzenie drużyn oraz zawodników pucharami, medalami oraz dyplomami. Dodatkowo uhonorowani zostali: najlepszy siatkarz – Marek Świątek (Choczewo I zespół), najlepsza siatkarka – Marlena Gacek (Choczewo I zespół) oraz najsympatyczniejszy zespół – Wejherowo. Nagrody wręczali: Anna Kosno – zastępca Wójta Gminy Choczewo, Andrzej Soboń – dyrektor Zespołu Szkół w Choczewie, a jednocześnie radny Powiatu Wejherowskiego oraz Krzysztof  Łasiński, Przewodniczący Rady Gminy Choczewo. Po zmaganiach sportowych i ogromnym wysiłku fizycznym, na uczestników czekał poczęstunek w stołówce Zespołu Szkół. Organizatorzy Powiatowych Mistrzostw w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych w Choczewie po raz kolejny potwierdzili swój wielki profesjonalizm i umiłowanie piłki siatkowej. Uczestnicy turnieju potwierdzili swój udział za rok, w XX  jubileuszowych Mistrzostwach Pracowników Samorządowych Powiatu Wejherowskiego.

Skład zespołu samorządowców z Redy

Krzysztof Krzemiński – Burmistrz Miasta Redy, Andrzej Byczkowski – radny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Zbigniew Kisiel – radny, Agnieszka Gomułka – nauczycielka, Agata Jakubowska – nauczycielka , Daniel Pliński – radny Pucka, założyciel Akademii Piłki Siatkowej w Redzie, Kornel Manuszewski – nauczyciel, Tomasz Wittbrodt – nauczyciel