Park Miejski, Biblioteczka Plenerowa, przekazanie książek

W poniedziałek 2.09. w godzinach popołudniowych nasza Biblioteczka Plenerowa w Rodzinnym Parku Miejskim  w Redzie zyskała nowe książki od przyjaciół  z Islandii .

Państwo Agnieszka i Marek Imgront za pośrednictwem ich przyjaciółki mieszkanki naszego miasta Angeliki Losik przekazali na ręce Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożeny Natzke oraz Radnej Miasta Teresy Tkaczyk  książki z dedykacją i pozdrowieniami dla wszystkich mieszkańców Redy.

Nasi Rodacy za granicą bardzo polubili naszą biblioteczkę plenerową, o której dowiedzieli się z Facebooka Radnej Teresy Tkaczyk,  sami też u siebie prowadzą „Biblioteczkę w Pudełku”.

W podziękowaniu przekazaliśmy materiały promocyjne naszego miasta, które zostaną udostępnione  na Międzykulturowym Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się w październiku w Islandii.

W tym roku chcą pokazać PIĘKNO Redy i okolic.

Chcą uzbierać ponad 100 niewypisanych  kartek  pocztowych z różnych miast polskich w tym z Redy i na odwrocie każdej napisać pozdrowienia z Polski.

Jeżeli ktoś z mieszkańców naszego miasta takie posiada to prosimy dostarczyć do połowy września do Miejskiej Biblioteki Publicznej im Hieronima Derdowskiego w Redzie.

Jest to ciekawa forma integracji kulturowej oraz kultywowania tradycji polskich.

Teresa Tkaczyk/ M.K.

ZŁOTE GODY 2019 ZŁOTE GODY 2019