Dzień Patrona i 20-lecie Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie

21-05-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

W dniu 17 maja 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie im. Jana Pawła II obchodziła swój dwudziesty jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się od rozdania nagród w Miejskim Konkursie Wiedzy o naszym wielkim rodaku, w którym zwyciężyła drużyna z SP 6, przed drużynami z SP 4 i SP 3 w Redzie. Zwieńczeniem pierwszej części obchodów była prezentacja najnowszego spektaklu szkolnego koła teatralnego Koniczynka „Po prostu – Coś”, który będzie reprezentował powiat wejherowski i pucki na Wojewódzkim XXXV Turnieju Teatralnym „Niebieskie Tarcze” w Sopocie.

Druga część uroczystości z udziałem wszystkich obecnych i byłych pracowników szkoły odbyła się w sali gimnastycznej. Dyrektor Mirosław Rożyński opowiedział o początkach szkoły i o jej życiu codziennym. Gratulacje złożyli poseł na Sejm RP Kazimierz Plocke, Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński,  zastępca burmistrza Łukasz Kamiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Okrój, nazywany „ojcem założycielem” szkoły wraz z radnymi. Uroczystości towarzyszył duch patrona oraz niesamowity smak papieskich kremówek.

fot. A. Kunz – UM w Redzie