BUDŻET OBYWATELSKI – ZREALIZOWANO KOLEJNE POMYSŁY MIESZKAŃCÓW REDY

25-01-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

Zgodnie z planem do końca roku zakończono realizację projektów, które mieszkańcy wybrali w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Miasto zyskało kolejne place zabaw (Ciechocino – ul. Harcerska oraz zrealizowano II etap dotyczący rozbudowy placu zabaw przy ul. 12 Marca i Kwiatowej), wyremontowano 200 metrów chodnika na ul. Długiej, przy Szkole Podstawowej nr 6 powstał bezpieczny przystanek autobusowy oraz utworzono tzw. Psi Park przy ul. Obwodowej.
W sumie na realizację projektów BO 2018 miasto wydało około 3️30 tysięcy złotych.

Rok 2018 był o tyle szczególny, że mieszkańcy Redy głosowali dwa razy. Pierwszy raz na projekty właśnie zakończone, a drugi raz – we wrześniu – głosowano na projekty do realizacji w roku 2019. Są to:
remont chodnika w ciągu ulicy Długiej na odcinku ok. 200 mb (w stronę ul. Rekowskiej),
stworzenie parkingu rowerowego oraz szafek podręcznikowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie,
boisko w parku w Ciechocinie I etap – realizacja odwodnienia,
budowa ciągu pieszo – jezdnego ze stanowiskami do parkowania rowerów przy Szkole Podstawowej nr 6 w Redzie,
podwórko Betlejem – rozbudowa i poprawa bezpieczeństwa strefy rekreacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych w dzielnicy Betlejem.

BO 2020 – głosowanie na projekty do realizacji w 2020 r. – planowane kalendarium:
nabór wniosków od 1 kwietnia 2019 r. do 30 kwietnia 2019 r.
od 9 września 2019 r. do 23 września 2019 r. – głosowanie na wybrane projekty do realizacji w 2020 r.

fot. A.Kunz – UM w Redzie