Brązowe dziewczyny z SP 4 w Redzie!

08-03-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

W dniach 4 i 5 marca 2019 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt, będące eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego. W rozgrywkach wzięło udział aż 9 zwycięskich zespołów z różnych gmin powiatu wejherowskiego, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu piłką ręczną w powiecie. Drużyna dziewcząt z SP 4 pierwszego dnia pewnie wygrała 3 mecze z Rumią, Kostkowem i Szemudem. Drugiego dnia wygrały z drużyną z Luzina. Dziewczęta z Bolszewa rozegrały z nami swój najlepszy mecz w tych rozgrywkach, więc mimo ogromnej walki nasze dziewczyny przegrały mecz. Ostatni mecz z Wejherowem stał na ładnym, wysokim poziomie, musieliśmy jednak uznać wyższość szczypiornistek z SP 6. My zdobyłyśmy 3 miejsce, a zespół z Wejherowa został Mistrzem Powiatu i będzie reprezentować nasz powiat w Półfinale Wojewódzkim. Skład drużyny: Julia Górniak, Daria Teska, Wiktoria Ostrowicka, Amelia Herrmann, Emilia Formella, Marcelina Richert, Jessica Szwertfeger, Zuzanna Żylla, Karolina Donczyk i kapitan zespołu Natalia Molenda. Trenerami zespołu są Ilona Myszk i Tomasz Formella. Wszystkim zawodniczkom należą się ogromne brawa i gratulacje za walkę, poświęcenie i serducho zostawione na parkiecie.

(zredagowała Ilona Myszk, fot. nadesłane)