Senioriada w „Fabryce Kultury”

W tym roku Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, przy wsparciu Urzędu Miasta w Redzie zorganizowały po raz pierwszy redzką SENIORADĘ. 12 października do Fabryki Kultury przybyła liczna grupa gości, by wspólnie spędzić piątkowe popołudnie, a atrakcji nie brakowało. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją skierowanej do ludzi starszych oferty redzkich instytucji, jak Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biblioteka, Dom Kultury i MOSiR. Swoje wykłady przedstawiły geriatra dr Dagmara Wiewórkowska oraz dietetyk Małgorzata Konkel i wizażystka Aleksandra Wereńczuk – Hinc.  Nie brakowało przerywników muzycznych oraz występów teatralnych. W przerwach można było posilić się przygotowanym przez redzkie koło Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego tradycyjnym chlebem ze smalcem,  kiszonym ogórkiem i ciastami. Podsumowując imprezę, Bożena Natzke i Tomasz Wiśniewski zwrócili się z prośbą o propozycje na przyszłość, jedna została zrealizowana natychmiast, a mianowicie możliwość potańczenia przy muzyce zespołu Hals.

relację i zdjęcia nadesłał Michał Kaczmarek

WYKAZ GN.12.2019 WYKAZ GN.12.2019