Młodzież polonijna z Łotwy na posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie

09-11-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

8 listopada odbyło się pierwsze robocze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej, na którym wybrano prezydium Rady. W wyniku tajnego głosowania największą ilość głosów uzyskał Kajetan Kołodziejski, który został Przewodniczącym MRM, natomiast Klaudia Murszewska oraz Weronika Mojsiejenko jego zastępcami. Nowym opiekunem MRM został Radosław Farion.

Kolejnym punktem sesji młodej rady była wymiana doświadczeń z młodzieżą polonijną z Łotwy, która odwiedziła Redę w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 Redzie.

Na koniec władze miasta Redy i MRM wysłuchały krótkiego występu wokalnego zespołu polonijnego KROPELKI, a następnie Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Okrój wręczył gościom drobne upominki. W galerii znajdują się również zdjęcia z występu zespołu KROPELKI w szkole Podstawowej nr 4, który odbył się w środę, 7 listopada.