II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

02-01-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

Przez trzy dni,na  pięciu boiskach w trzech salach rozgrywany był II Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt kadetek i młodziczek. Mecze odbywały się w salach SP nr 3 – kadetki  i  SP 4, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – młodziczki. Zagrało  osiem drużyn młodziczek i pięć kadetek, w tym trzy zespoły UKS Reda Ciechocino – dwa kadetek i  młodziczki. Mecze były emocjonujące, a zawodniczki na boisku „ gryzły parkiet”. Po rozegraniu czterdziestu trzech meczów wyłoniono  zwycięzców w kategoriach wiekowych i przyznano indywidualne wyróżnienia.

Młodziczki: I. SKS Aleksandria I Aleksandrów Kujawski ; II m. UKS AS Trefl Gdańsk ; III m. UKS Morena Miastko; IV m. KS Energetyk Poznań;V m. Energa Akademia Pomorska Czarni Słupsk I; VI m. SKS Aleksandria II Aleksandrów Kujawski; VII m. Energa Akademia Pomorska Czarni Słupsk II; VIII m. UKS Reda Ciechocino.

Zwyciężczynie zagrały w składzie: Aleksandria I – Nina Tłochowska, Wiktoria Mić, Julia Gradowska, Patrycja Machtelewska, Zuzanna Lewandowska, Klaudia Chojnacka, Nikola Tomińska, Zuzanna Piotrowska, Oliwia Trawińska, Wiktoria Gącka,  trener Angelika Gabrysiak; Trefl – Dominika Orłowska, Maja Pawlun, Maja Fenikowska, Dominika Rodek, Emilia Wisińska, Julia Burdyn, Maja Penk, Agata Lecyk, Martyna Loryńska, Jagoda Paszt, Ola Makaruk, Alicja Gajowniczak, trener Adam Miotk.

Wyróżnienia indywidualne: MVP turnieju: Wiktoria Mić, najlepsza atakująca, Julia Gradowska (obie Aleksandria I); najlepsza przyjmująca, Dominika Rodek (Trefl); najlepsza rozgrywająca, Sandra Lankamer (Morena Miastko);

Kadetki: I m. UKS Reda Ciechocino I; II m. KS Energetyk Poznań;  III m. Energa Akademia Pomorska Czarni Słupsk;  IV m. UKS Reda Ciechocino II; V m. UKS Morena Miastko.

Finalistki meczu kadetek UKS Reda Ciechocino  – KS Energetyk Poznań 2:1(25:19,25:27,25:13), grały w składach: UKS –  Dominika Zielony, Julia Kowalska, Zuzanna Gruchała, Wiktoria Grochowina, Julia Witulska, Julia Sudnik, Martyna Janczewska, trener Jarosław Goździewicz;  KS – Adrianna Dopierała, Aleksandra Adamczyk, Agata Lavrin, Wiktoria Zajączkowska, Maja Olszewska, Wiktoria Sammler, Julia Poncyliusz, Martyna Rzeźnik, Oliwia Kurek, Emilia Kubrak, Zofia Serafinowska, Wiktoria Niwald, trener Tomasz Jaroszczak.

Wyróżnienia indywidualne: MVP turnieju, Julia Kowalska;  najlepsza przyjmująca Zuzanna Gruchała (obie Reda Ciechocino I); najlepsza rozgrywająca, Wiktoria Zajączkowska (Energetyk Poznań); najlepsza atakująca, Julia Michońska (Energa Akademia Pomorska Czarni Słupsk).          Wyróżnione zostały najlepsze zawodniczki w każdej drużynie.

-Turniej w okresie świątecznym przede wszystkim daje możliwości klubom zachowanie ciągłości w przygotowaniach do sezonu siatkarskiego, możliwości sprawdzenia innych zawodniczek czy innych ustawień taktycznych. –  ocenia główny organizator turnieju, trener redzkich zawodniczek Jarosław Goździewicz – jak wiadomo, nie ma lepszego bodźca treningowego od rywalizacji sportowej z inną drużyną.

Organizatorami turnieju byli: UKS Reda Ciechocino, Urząd Miasta w Redzie, SP nr 3 i 4, ZSP w Redzie i Polska Sieć Obuwnicza „Para”. Był to udany turniej, nie zawiedli wierni kibice,  jednak szkoda, że z naszego regionu zagrało tak mało zespołów.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek