Finał XI Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Dramy Angielskiej „English Poetry and Drama”

Dnia 17 maja 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie odbył się finał XI Wojewódzkiego Konkursu English Poetry and Drama. Zebranych przywitali i na zakończenie imprezy wręczyli nagrody Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński oraz dyrektor SP 4 Dominika Kowaliszyn.

Po raz kolejny w niesamowitej atmosferze spotkała się młodzież i ich opiekunowie, którzy przedstawili scenki, piosenki i wiersze w zgodzie z tematem rywalizacji „Haste makes waste”. Obejrzeliśmy 29 występów, które oceniło profesjonalne jury w składzie: przewodnicząca pani Magdalena Grabowska –  dr filologii angielskiej, UG; pani Marzenna Jodłowska – wieloletnia aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, nauczycielka i instruktor pracujący z młodzieżą, pracownik redzkiej Fabryki Kultury oraz pani Ewa Macek – nauczyciel języka angielskiego PZS Reda.

Przyznane zostały następujące nagrody i wyróżnienia:

Odkrycie roku – Monika Magiera i Jakub Ochmański (piosenka) – XVII LO Gdynia  (opiekun Anna Klein),

Nagroda organizatorów – Katarzyna Malottke (piosenka) – Szkoła Podstawowa w Łęczycach (opiekun Ewelina Stawska),

Wyróżnienie – zespół Tears on Guns w składzie: Natalia Brzezicka, Marta Budzisz, Julia Czuryńska, Aleksandra Hutnik, Klaudia Lietzau, Alicja Nowosadzka i Aleksandra Wujec (piosenka) – SP 3 Reda (opiekun Małgorzata Terlecka),

– Wyróżnienie – Mateusz Plichta (wiersz) – Gimnazjum Salezjańskie Rumia (opiekun Olga Eysymontt).

 

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria wiersz:

I miejsce – Karolina Kwiatkowska  – SP 4 Reda (opiekun Łukasz Kamiński, Marlena Jasińska),

II miejsce – Klaudia Drewa – SP Bolszewo (opiekun Hanna Honik-Hewelt),

III miejsce Cezary Truszkowski – SP 3 Reda (opiekun Małgorzata Terlecka).

 

Kategoria piosenka :

I miejsce – Aleksandra Pilarska – SP 3 Wejherowo  (opiekun Joanna Kozyrska-Sieczak, Dorota Tandek),

II miejsce –  Marita Konkol – Szkoła Podstawowa w Łęczycach (opiekun Michał Kościółek),

III miejsce – Kamil Miarowski – SP 4 Reda (opiekun Łukasz Kamiński, Mateusz Kamiński).

 

Kategoria scenka :

I miejsce – grupa Army Boys w składzie : Kajetan Borawski, Norbert Gessler, Kajetan Kołodziejski, Patryk Płomin, Igor Rusiecki, Mateusz Woliński, Wojciech Ziąbka, Szymon Ziółkowski – SP  4 Reda (opiekun Marlena Jasińska, Łukasz Kamiński, Mateusz Kamiński),

II miejsce – Grupa Calvina w składzie : Paulina Badtke, Oliwia Beczek, Franciszek Borys, Martyna Dołębska, Martyna Głowacka, Magdalena Hermann, Anastazja Madej, Daria Suprun – XVII LO Gdynia (opiekun Anna Klein),

III miejsce – grupa Team B w składzie: Bartosz Gorczyca, Igor Gortatowski, Karolina Górniak, Bartosz Klamecki, Natalia Łakomy, Mateusz Masłyk, Kamil Trocki – SP 4 Reda (opiekun Łukasz Kamiński).

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, wszystkim występującym dziękujemy za wysoki poziom konkursu. Szczególne podziękowania należą się opiekunom młodzieży oraz organizatorom konkursu – Marlenie Jasińskiej, Joannie Baczek, Łukaszowi Kamińskiemu
i Agnieszce Jurasz.

tekst: Łukasz Kamiński

fot. UM Reda

 

 

Nowości