DNI REDY ZA NAMI – dzień III

19-06-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

Ostatni dzień święta miasta można podsumować jednym słowem – ZABAWA!

Niedzielę rozpoczęła msza św. w intencji wszystkich mieszkańców, odprawiona w najstarszym redzkim kościele na ul. Gdańskiej. Po mszy uformował się kolorowy pochód, który ruszył ulica Łąkową, w kierunku miejskiego stadionu. Tam Burmistrz i Przewodniczący RM częstowali wszystkich gorącą grochówką.

Przez cały dzień na stadionie można było odwiedzić miasteczko rycerskie, gdzie w atmosferze średniowiecznego obozu odbywały się turnieje, pokazy i żywe lekcje historii. W międzyczasie, na małej scenie występowały dzieci z redzkich szkół podstawowych. Po festynie wszyscy przenieśli się na parking przy Aquaparku na festiwal kolorów i wieczorne koncerty finałowe, gdzie wystąpili: zespół MAJESTIC, CLEO i gwiazda wieczoru – KASIA KOWALSKA.

DNI REDY 2018 zakończył efektowny pokaz laserowy.

fot. A.Kunz