Ścieżka rowerowa na ulicy Obwodowej oficjalnie otwarta

28-07-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

Po pomyślnym zakończeniu odbiorów technicznych, w dniu 28 lipca 2017 r. dokonano uroczystego otwarcia chodnika i ścieżki rowerowej, wykonanych w ramach zadania: „Przebudowa ul. Obwodowej etap II: budowa chodnika i ścieżki rowerowej w ul. Obwodowej na odcinku od ul Łąkowej do ronda  ul. Młyńskiej i Morskiej w Redzie”.

W uroczystości wzięli udział: władze powiatu, władze miasta Redy, miejscy radni  i przedstawiciele wykonawcy. Wstęgę przecinali: Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius, Władysław Grzech – Wiceprezes Zarządu Firmy Budowlano-Drogowa MTM SA, radny Rady Powiatu Wejherowskiego Ludwik Zegzuła, radni Rady Miejskiej w Redzie Teresa Tkaczyk, Andrzej Byczkowski i Karol Kreft, oraz burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.

W ramach inwestycji wybudowano 800 m chodnika z szarej kostki betonowej i czarnej ścieżki rowerowej z mieszanki asfaltowo – betonowej. Pomiędzy ścieżką i chodnikiem biegnie skrajnia z płytek betonowych. Szerokość chodnika i ścieżki rowerowej wynosi po 2 metry, co na projektowanej długości daje około 1600 m2 chodnika i około 1700 m2 ścieżki rowerowej.

(UM)