Nasi tenisiści stołowi awansowali do I ligi

29-05-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017, Seniorzy

W sobotnie popołudnie, 27 maja, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego odbył się mecz barażowy tenisistów stołowych Akademii Tenisa Stołowego Małego Trójmiasta z Darz Bór Karnieszewice o wejście do I ligi państwowej. W pierwszym meczu w Sianowie tenisiści ATS ulegli 4: 6 zawodnikom z Karnieszewic.  Na mecz w Redzie stawiła się liczna grupa miejscowych kibiców, ale byli też kibice gości. Po grach pojedynczych pierwszej rundy prowadzili miejscowi 3: 1, swoje pojedynki wygrali – P. Perzyński, J. Otwinowski i P. Lemański. Gry deblowe przyniosły kolejny punkt uzyskany przez parę – P. Lemański, Ł. Kaproń, z wynikiem  4:2. W drugiej rundzie gier pojedynczych, przy gorącym dopingu kibiców, wszyscy zawodnicy ATS Małego Trójmiasta odnieśli zwycięstwa, choć gry były bardzo wyrównane. Wynik meczu rewanżowego 8: 2 dla ATS i awans do I ligi to wielka radość zawodników, trenerów działaczy i kibiców.  Mecz obserwowali m.in. Leszek Kucharski (dwukrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata i Europy, 34 – krotny medalista Mistrzostw Polski), Katarzyna Grzybowska-Franc (zawodniczka kadry Narodowej, olimpijka, medalistka Mistrzostw Europy juniorów, medalistka Mistrzostw Polski seniorów) i Artur Daniel, medalista Mistrzostw Polski. Drużyna OT Logistics Kamix – ATS zagrała w składzie: Jakub Otwinowski (kapitan), Łukasz Kaproń, Przemysław Perzyński, Paweł Lemański, rez. Wojciech Cierlica, trener Tadeusz Gaweł. Życzymy udanych startów w I lidze tenisa stołowego.

Michał Kaczmarek / UM Reda