Zaznacz stronę

IV REDZKI BIEG

04-07-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

W niedzielne południe, 2 lipca, ponad 300 biegaczy stanęło na starcie do IV, urodzinowego z okazji 50 – lecia nadania praw miejskich, Redzkiego Biegu o puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.  Start i meta zostały zlokalizowane na ul. 12 Marca, a 10 kilometrowa trasa biegu prowadziła leśnymi drogami Puszczy Darżlubskiej.  Na pokonanie tego dystansu uczestnicy mieli półtorej godziny.

Biegaczy klasyfikowano w kat. generalnej i czterech kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Przewidziano też nagrody dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Miasta Redy. Organizatorem biegu był Urząd Miasta w Redzie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Każdy uczestnik biegu otrzymał numer startowy, pamiątkowy medal, na najlepszych czekały puchary i nagrody, które były także rozlosowywane wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, a było ich trzystu pięciu.