Inauguracja kolejnego semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku

05-10-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

Początek października to początek nowego roku akademickiego – nie tylko na uczelniach dla studentów. 4 października 2017 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Derdowskiego w Redzie, kolejny rok akademicki zainaugurował redzki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Harmonogram zajęć XXVII semestru UTW 2017/2018 przewiduje 54 spotkania, których tematem będą m.in. turystyka, sztuka i rękodzieło artystyczne, informatyka, języki – angielski i niemiecki, warsztaty fotograficzne, dietetyka, wizaż i  gimnastyka rekreacyjna. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie MBP, jedynie gimnastyka w Szkole Podstawowej nr 4. W ramach zajęć przewidziane są też wyjazdy szkoleniowe  i  wycieczka zagraniczna.  Wykład inauguracyjny pt. „Finlandia – walory turystyczne i przyrodnicze” wygłosił Krzysztof Szczepański.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek