Zaznacz stronę

Gala Mistrzów Siatkówki Samorządowców

24-04-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

Zakończyły się XXI Mistrzostwa Polski w Siatkówce Pracowników Samorządowych w Redzie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w miniony weekend w Hotelu River Style.

Do zawodów przystąpiło ponad 300 zawodników z całego kraju. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Łącznie w mistrzostwach wystąpiło 30 drużyn w kategorii open i 45 plus. Organizatorem był Miejski Ośrodek  Sportu i Rekreacji w Redzie oraz Urząd Miasta.

Najlepszym zespołem w kategorii open w finale A został Urząd Miasta Milicz, który otrzymał puchar marszałka województwa pomorskiego. W finale B wygrało Starostwo Powiatowe Człuchów I. Natomiast w kategorii 45 plus zwyciężyło Starostwo Powiatowe Człuchów II, otrzymując puchar starosty wejherowskiego. W kategorii 50 plus wygrał Urząd Miasta Zabrze II, dostając puchar burmistrza Redy.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w hotelu River Style, przyznano również nagrody specjalne. Najlepszą siatkarką została Aleksandra Tomaszewska-Januszka z Urzędu Miasta Gliwice II, najlepszym siatkarzem open – Piotr Janiak z Urzędu Miasta Milicz, najlepszym siatkarzem 45 plus – Piotr Speling z Starostwa Powiatowego Człuchów i najlepszym siatkarzem 50 plus – Zbigniew Różański z Urzędu Miasta Zabrze II. Najambitniejszą zawodniczką została Małgorzata Łabińska z Urzędu Miasta Płock, najstarszym zawodnikiem 67-letni Janusz Siejko z Urzędu Miasta Gliwice III a najmłodszą zawodniczką 21-letnia Justyna Kowalczyk z Urzędu Miasta Ostrołęka.  Wybrano również miss i mistera mistrzostw: Katarzynę Trybę z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Warszawa oraz Jarosława Marszałka z Urzędu Miasta Częstochowa. Nagrodę fair play otrzymał Urząd Marszałkowski woj. małopolskiego Kraków. Za promocję mistrzostw i swojego miasta wyróżniono Urząd Miasta Płock. Najsympatyczniejszym zespołem została Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Warszawa a najlepiej dopingującą drużyną Urząd Marszałkowski woj. kujawsko-pomorskiego Toruń.

Nagrody, medale i dyplomy wręczał burmistrz miasta Redy Krzysztof Krzemiński oraz goście honorowi. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Kozakiewicz.