50 setów na 50 – lecie Miasta

20-03-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

W sobotnie przedpołudnie 18 marca, do sali Zespołu Szkół nr 2 w Redzie odbył się turniej piłki siatkowej pracowników samorządowych i radnych „50 Setów na 50 lat Miasta Reda”. W turnieju grało 6 drużyn z Rumi, Wejherowa, Redy, Starostwa Powiatowego Wejherowo, Urzędu Gminy Choczewo i MOSiR Reda, rozgrywki trwały ponad pięć godzin. Rozgrywano systemem, eliminacje w dwu grupach do pięciu setów po 15 pkt, w półfinale pierwszy zespół grupy A z drugim grupy B i na odwrót, zwycięzcy awansowali do finału, przegrani grali o trzecie miejsce.

Wyniki w grupach: „ A”- UM Reda – UM Rumia 0: 5; UM Reda – UM Wejherowo 3: 2; UM Rumia – UM Wejherowo 4: 1; „B” – Starostwo Pow. Wejherowo – UG Choczewo 1: 4; MOSiR Reda – UG Choczewo 1: 4; Starostwo Pow. Wejherowo – MOSiR Reda 1: 3; półfinał: UM Rumia – MOSiR Reda 3: 2; UG Choczewo – UM Reda 5: 0 o 3 m. MOSiR Reda – UM Reda 4:1; finał UG Choczewo – UM Rumia 4:1.

Ostateczne wyniki turnieju: I miejsce – Urząd Gminy Choczewo, II miejsce – Urząd Miasta Rumia, III miejsce – MOSiR Reda, IV miejsce – Urząd Miasta Reda, V miejsce – Urząd Miasta Wejherowo, VI miejsce – Starostwo Powiatowe Wejherowo

Najlepszą siatkarką turnieju została Anna Brodacka  z Rumi, najlepszym siatkarzem – Dagmar Grzenkowicz  z Choczewa.

Zespoły grały w składach:

UG Choczewo: Katarzyna Dmochowska, Marek Świątek, Jarosław Świątek, Kazimierz Kowalewski, Dagmar Grzenkowicz, Józef Marcinkowski, Andrzej Kościemski, Krzysztof Krzeptowski;

UM Rumia: Teresa Jałocha, Anna Brodacka, Małgorzata Piątkowska, Michał Pasieczny, Tomasz Piątkowski, Jerzy Jałocha, Marek Chodnicki, Tomasz Urbaniak-Dzienisz, Piotr Bartelke, Ariel Sinicki

UM Wejherowo: Rafał Szlas, Maciej Łukowicz, Marcin Drewa, Marek Budnik, Mariusz Łupina, Arkadiusz Kraszkiewicz, Czesław Kukowski

Starostwo Pow. Wejherowo: Joanna Całus, Patrycja Kreft, Kasia Formela, Alina Dudzińska, Maciej Hinz, Damian Reszke, Damian Dembowski, Maciej Krzywiński, Łukasz Klawikowski, Krzysztof Tetzlaf

UM Reda: Natalia Nowak, Katarzyna Panek, Kazimierz Okrój, Krzysztof Krzemiński, Karol Kreft, Piotr Grzymkowski, Andrzej Byczkowski, Zbigniew Frybezowski, Roman Bądz, Leszek Hebel

MOSiR Reda: Bożena Plata, Anna Piwecka, Wida Rutkowska, Michał Kloka, Bartłomiej Białobrodzki, Wiesław Ziętkowski, Tomasz Formella.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie.

Michał Kaczmarek