20-lecie Redzkiego teatru

10-07-2017 | Aktualności, Galeria

Dnia 8 lipca w auli Zespołu Szkół nr 1 w Redzie odbyło się spotkanie wspomnieniowe z okazji 20-lecia Redzkiego Teatru.

Twórcy, aktorzy, członkowie ekip technicznych 20 przedstawień i spektakli mieli okazję wysłuchać wspomnień, obejrzeć nagrania i zdjęcia z poszczególnych przedsięwzięć. Wielu z nich zgodziło się na powrót na deski redzkiej sceny i wykonali wybrane piosenki. Pani zastępca burmistrza Halina Grzeszczuk, pani sekretarz miasta Hanna Janiak i dyrektor Fabryki Kultury Tomasz Wiśniewski podziękowali twórcom pierwszych przedstawień  na czele z panią Marzenną Jodłowską  (ona dała początek), panami Waldemarem Raźniakiem i Karolem Nepelskim. Wyróżniono również dwóch na przestrzeni 20 lat dyrektorów Zespołu Szkół   nr 1 w Redzie panom Januszowi Molakowi i Markowi Kamińskiemu oraz podziękowano od 13 lat pełniącemu rolę producenta redzkich przedsięwzięć teatralnych panu Łukaszowi Kamińskiemu. Po podróży od samych początków aż do czasów współczesnych uczestnicy spotkania udali się na tradycyjny tort i rozmowy, spotkania często po kilku lub kilkunastu latach. Nie wszyscy wykonawcy  mogli przybyć na spotkanie, m. in. pozdrowienia z dalekiego Chartumu przesłał ks. dr Przemysław Lewiński.

Dziękujemy wszystkim twórcom, aktorom, pracownikom Zespołu Szkół nr 1 oraz Fabryki Kultury za wkład w przygotowanie tego przedsięwzięcia i liczymy na nowe inicjatywy oraz kolejne spotkania po latach.

Treść: Łukasz Kamiński
Zdjęcia: Michał Kaczmarek