XX edycja Miejskiego Konkursu Wielkanocnego

Jubileuszową – XX edycję Miejskiego Konkursu Wielkanocnego mamy już za sobą! Konkurs powołano w 1996 roku i od tamtej pory sztandarową kategorią jest „Palma Wielkanocna”. Dodatkowo w XX edycji można było wykonać prace płaskie i przestrzenne o tematyce: Jajko jako symbol nowego życia, Zwierzątko wielkanocne, Koszyk wielkanocny oraz Zmartwychwstanie. Tegoroczną nowością była kategoria przeznaczona także dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Prace nadesłane na XX Miejski Konkurs Wielkanocny oceniło jury w składzie:

  • przewodniczący – Tomasz Wiśniewski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Redzie
  • Aleksandra Radzimińska, instruktor ceramiki w RA Studio Pracownia Ceramiki w Redzie
  • Sławek Podwojski, fotograf w Czarna Zebra, prezes Stowarzyszenia Radar
  • Paulina Piotrowska, mgr sztuki – grafik, instruktor sitodruku i rysunku w Miejskim Domu Kultury w Redzie
  • Agnieszka Brzezińska, nauczyciel plastyki w ZS2

Na konkurs wpłynęło 338 prac, w tym: 59 – „Jajko jako symbol życia”, 89 – „Wielkanocne zwierzątko”, 82 – „Koszyk wielkanocny”, 30 – „Zmartwychwstanie”, 67 – „Palma wielkanocna IV-VI”, 11 – „Palma wielkanocna GIMN”. Przyznano 44 nagrody, w tym 5 nagród specjalnych – wyróżnienie: Burmistrza Redy – Krzysztofa Krzemińskiego, Sekretarza Miasta – Hanny Janiak, Wiceburmistrz – Haliny Grzeszczuk, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Jana Licy, a także Teresy Kani.

Wręczenie nagród obyło się 20 marca br. w Niedzielę Palmową w Kościele Św. Wojciecha w Ciechocinie.

LISTA LAUREATÓW:

Kategoria przedszkola – zerówki – „JAJKO JAKO SYMBOL NOWEGO ŻYCIA”

I miejsce – Olga Tatara, Przedszkole Akademia Pana Kleksa

II miejsce – Agata Fierka, SP5

III miejsce – Emilia Szymańska, Miejski Dom Kultury w Redzie

Nagroda specjalna – Staś Barczyk, SP5

Wyróżnienia:

  • Dariusz Gaffke, Przedszkole Przy Parku
  • Maja Szczepańska, Akademia Pana Kleksa
  • Bartek Przepiórzyński, Chatka Puchatka
  • Konrad Burchardt, Miejski Dom Kultury w Redzie
  • Zuzanna Tatara, Akademia Pana Kleksa

Kategoria klasy I-III SP – „ZWIERZĄTKO WIELKANOCNE”

I miejsce – Zuzanna Lesner, SP3

II miejsce – Ewa Łukian, Prywatna Szkoła w Redzie

III miejsce – Amelia Gałka, Prywatna Szkoła w Redzie

Nagroda specjalna – Laura Mariańska, SP4

Wyróżnienia:

  • Patrycja Gruba, SP3
  • Lena Gładka, SP2
  • Marek Ryszewski, SP5
  • Dominik Korszuń, SP6
  • Aleksander Bojanowski, SP3

Kategoria klasy IV-VI SP – „KOSZYK WIELKANOCNY”

I miejsce – Aleksandra Wasiuta, SP3

II miejsce – Przemek Sawicki, SP3

III miejsce – Honorata Elas, SP3

Nagroda specjalna – Natalia Dziedzic, SP5

Wyróżnienia:

  • Nikola Czarnecka, SP3
  • Marta Kowaliszyn, Miejski Dom Kultury w Redzie
  • Jakub Nurkiewicz, SP2
  • Amelia Roczyniewska, SP3
  • Dawid Żabiełowicz, SP3

Kategoria GIMNAZJUM oraz PONADGIMNAZJALNA – „ZMARTWYCHWSTANIE”

I miejsce – Weronika Zając, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

II miejsce – Karolina Walczyk, Gimnazjum Nr 2

III miejsce – Michał Nieradko, Gimnazjum Nr 2

Nagroda specjalna – Anna Krajewska, Gimnazjum Nr 2

Wyróżnienia:

  • Daniel Zandrr, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
  • Paweł Sawicki, Gimnazjum Nr 2
  • Bartosz Derc, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
  • Weronika Gillmeister, Gimnazjum Nr 2
  • Monika Byczk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Kategoria kl. IV-VI SP – „PALMA WIELKANOCNA”

I miejsce – Agnieszka i Dominika Doppke, SP4

II miejsce – Natalia Klebba, SP3

III miejsce – Amelia Roczyniewska, SP3

Nagroda specjalna – Piotr Sawicki, SP3

Wyróżnienia:

  • Anna Gawrych, SP3
  • Marlena Ludzińska, SP3
  • Oliwia Skrzypkowska, SP3
  • Cezary Truszkowski, SP3
  • Natalia Kozerska, SP4

Kategoria GIMNAZJUM – „PALMA WIELKANOCNA”

I miejsce – Paweł Sawicki, Gimnazjum Nr 2

II miejsce – Anna Krajewska, Gimnazjum Nr 2

III miejsce – Robert Elwart, Gimnazjum Nr 2

Wyróżnienie – Edyta Paleczny, Gimnazjum Nr 1