XII Leśny Maraton Rowerowy z udziałem Redzian

16 Maja w Leśniczówce Kępino odbył się XII Leśny Maraton Rowerowy na dwóch dystansach Giga 72 km i Mega 48 km. Organizatorem zawodów było Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów. Impreza była objęta patronatem Starosty Wejherowskiego oraz Wójta Gminy Wejherowo partnerami zaś byli: Nadleśnictwo Wejherowo, Gminny Ośrodek Kultury Dworek Drzewiarza, Stowarzyszenie ECO Kąpino, Urząd Miasta w Redzie i Wejherowie.W rajdzie udział wzięło 350 osób, dystans Giga ukończyli wszyscy, zaś dystans Mega ukończyło 280 osób, 30 uczestników nie dojechało do mety. Byli również uczestnicy, którzy przejechali rekreacyjnie tylko jedno okrążenie.Na mecie na wszystkich czekał ciepły posiłek, kawa i pączki, a na zwycięzców czekały ciekawe nagrody rzeczowe.Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:Dystans Mega:Repiński Tomasz, czas: 1:35:55 Juchniewicz Tomasz, czas: 1:36:55 Duława Robert, czas: 1:36:56Dystans Giga:Ebertowski Przemysław, czas: 2:24:20 – który zdobył tym samym Puchar Starosty Wejherowskiego. Derheld Łukasz, czas: 2:24:20 Przybytek Michał , czas: 2:24:21Najszybszymi mieszkańcami Redy biorącymi udział w maratonie, dla których Burmistrz Miasta Redy ufundował nagrody byli: Łyś Daniel z czasem 1:38:52, który zajął wysokie 10 miejsce, Niewiadomski Maciej z czasem: 1:59:42 oraz Kołakowski Mikołaj z czasem: 2:04:10.Serdecznie gratulujemy!

Foto: Iwona Miklewska-Szczygieł i Tomasz Milewski