Zaznacz stronę

Pierwszy medal dla redzkiego klubu

26-10-2015 | Galeria, Galeria 2015

W minioną sobotę na czterech matach Hali Sportów Walki ZOS w Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo. Na starcie stanęło ponad 120 młodzików i 50 młodziczek reprezentujących 30 klubów czterech północnych województw (Warmińsko – Mazurskie, Kujawsko – Pomorskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie). Po raz pierwszy w oficjalnym turnieju systemu Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, wystartowało troje reprezentantów UKS Simba Judo Reda. Był to udany debiut, do domu powrócili z jednym brązowym medalem i punktowanym siódmym miejscem. Brązowy medal w wadze 57 kg wywalczyła Kamila Melcer, walczyło siedem zawodniczek,   siódme miejsce w wadze 50 kg – 15 zawodników, wywalczył Tadeusz Kreft, w tej samej wadze walczył Igor Kniaź, przegrał w eliminacjach. Do zawodów przygotowywał ich trener Rafał Rutkowski. Redzkim judokom życzymy by był to początek ich sportowej kariery. Tekst: M.K.