Kolejny udany Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej – Baltic Rhythmic Gimnastics Cup 2015 z udziałem reprezentacji Azerbejdżanu, Chin, Finlandii, Izraela, Słowenii, Rosji i Polski odbył się na Hali MOSiR w Rumi. Kolejny raz Burmistrz Miasta Redy objął patronatem to sportowe wydarzenie oraz ufundował nagrodę dla najlepszej juniorki. Solistki i zespoły drużynowe zaprezentowały się w układach ocenianych przez międzynarodowe jury, oceniano poziom trudności programu i wykonanie. Jak zwykle na turnieju prezentowany był wysoki poziom sportowy, niemniej nasz zespól zwyciężył we wszystkich kategoriach grupowych. Wśród solistek najlepiej z polek zaprezentowała się Anna Czernicka (SGA Gdynia) zdobywając trzy medale w tym jeden złoty. Był to jeden z ostatnich sprawdzianów zawodniczek przed wrześniowymi Mistrzostwami Świata w Stuttgarcie. Na zakończenie zawodów zostały wręczone zawodniczkom i trenerkom nominacje reprezentantek Polski na MŚ. Tekst: M.K.

Foto: Michał Kaczmarek/Marcin Sawicki