Zaznacz stronę

GARMIN MTB Series w Redzie

13-10-2015 | Galeria, Galeria 2015

Boisko Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie w niedzielne przedpołudnie zamieniło się w miasteczko rowerowe. Reda po raz pierwszy była miejscem rozgrywania wyścigu Garmin MTB Series, jednocześnie ostatnim z serii trzech etapów, poprzednie odbyło się w Gdańsku i w Rumi. Na starcie na dwu dystansach, mini 25 km i midi 50 km stawiło się 498 uczestników mimo nie najlepszej pogody, a trasa prowadziła przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Wśród uczestników nie zabrakło rowerzystów z Redy, na dystansie mini wśród zgłoszonych 306 uczestników było 14 mieszkańców naszego miasta (ukończyło 216, w tym 12 Redzian); na dystansie midi – 192 uczestników, troje z Redy (ukończyło 146, w tym wszyscy Redzianie). Startowali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, Rosji – Kaliningrad i Szwecji – Malmo. W kategorii mini nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca, ale większość jechała po raz pierwszy w wyścigu przełajowym. Dla najlepszych zawodników rajdu Burmistrz Miasta Redy ufundował nagrody.